Previous Next

Czasami tracimy wiarę w swoje możliwości. Tracimy ochotę, samozaparcie. Gubimy dyscyplinę i nie możemy skupić się na działaniu. Czasami tracimy motywację. A przecież ona jest najważniejsza, by nie zatracić celu! Dziś przybliżymy Wam TOP 10 najbardziej motywujących nas cytatów, dzięki którym nam się chce. Podróżować, pracować, planować, działać. Żyć.

Motywujące cytaty – TOP 10 cytatów na motywację

1. "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." – Napoleon Hill

Często jest tak, że ludzie błądzą w życiu. Porywają się na coś, co kompletnie nie współgra z ich przekonaniami, pragnieniami, marzeniami. Snują się z kąta w kąt, nie mając sprecyzowanego celu. Ciężko jest prowadzić szczęśliwe życie, gdy nie ma się celu. Właśnie dlatego warto zainspirować się słowami Napoleona Hilla i spróbować go określić! Wytyczyć swoją własną ścieżkę i podążać nią za wszelką cenę. Choćby ludzie wątpili, a na drodze pojawiały się same przeciwności. Osoby nakierowane na swój cel i próbujące za wszelką cenę go osiągnąć wygrywają szczęśliwe życie. Serio! Warto o tym pamiętać, zwłaszcza gdy zaczniecie zbaczać z wytyczonej ścieżki. Do celu prowadzą kręte drogi, ale powinien być on zawsze jasno sprecyzowany. Małymi kroczkami, będzie pięknie!

2. "Jeżeli raz się poddasz, to może stać się Twoim nawykiem. Nigdy się nie poddawaj." – Michael Jordan

W życiu nie jest kolorowo jak na zdjęciach z Instagrama. Na drodze do wymarzonego celu zawsze pojawiają się jakieś przeszkody. Najważniejsze jednak, by się nie poddawać. Przegrana boli, fakt, ale nie powinno się traktować przegranej jako negatywnego doświadczenia. Spróbujcie przerobić porażkę na wygraną, wyciągając plusy z minusowej sytuacji. Jeżeli człowiek chce być szczęśliwy, nigdy nie powinien się poddawać. Należy unikać takich sytuacji, które popychają do wycofania się z drogi do szczęścia. Słowa Michaela Jordana powinny mocno zapisać się w pamięci wszystkich, którzy myślą o wycofaniu się z obranej drogi. Jedno wycofanie się może skutkować całkowitym zaprzestaniem dążenia do celu. A to oznacza nieszczęśliwe życie. Przemyślcie to sobie.

3. "Od tego, jak spędzamy każdy dzień, zależy, jak spędzamy całe życie." – Annie Dillard

Jest to jeden z najbardziej motywujących nas cytatów do działania. Codziennie powtarzane czynności wpływają na całe życie. Mogą być monotonne i denerwujące, no jasne. Rutyna potrafi demotywować, ale najważniejsze jest jej nie ulegać. Należy pokierować dniem w ten sposób, by wieczorem zawsze być świadomym jednej rzeczy. Że zrobiło się kolejny krok w drodze do wymarzonego celu. Kroki te wcale nie muszą się od siebie różnić, wystarczy, że się powtarzają. Dyscyplina w działaniu jest kluczem do szczęścia. Dlatego należy wystrzegać się lenistwa i działać. Bo tylko w ten sposób można osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie. Tak uważamy.

4. "Odkryłem, że im ciężej pracuję, tym bardziej sprzyja mi szczęście." – Thomas Jefferson

Nie da się osiągnąć spektakularnego sukcesu bez ciężkiej pracy. Ciężka praca sprawia, że szybciej można przyciągnąć do siebie szczęście. Jesteśmy tego żywym przykładem. Nie wolno się rozleniwiać, nawet gdy brakuje weny do pracy. Pewnych czynności należy nauczyć się bezwzględnie – jak samodyscypliny i motywowania się. Budulcem szczęścia powinien być cel, który gdzieś tam w tle będzie krzyczał: "Pracuj, Kamracie! Niedługo się zobaczymy!".

5. "Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy. Nie na tym, czego się boimy." – Brian Tracy

Dążąc do wymarzonego celu, nie można skupiać się wyłącznie na tym, że coś się nie uda. Nie można myśleć o porażkach, o tym, co będzie kiedyś, o samych negatywach. Aby odnieść sukces i dostać się do celu, trzeba skupić się tylko na dotarciu tam. Na drodze. Wtedy żadne niepowodzenia nie będą mącić umysłu, a nawet będzie można z nich wyciągnąć jakieś plusy. Po to, by unikać pewnych rzeczy w przyszłości i pewniejszym krokiem dostać się na sam szczyt.

Cytaty, które motywują do działania

6. "Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach." – Emil Oesch

Bardzo lubimy powtarzać sobie ten cytat zwłaszcza w momencie, gdy jest nam szczególnie ciężko. Czasami rozglądamy się wokół i mamy wrażenie, że ktoś jest w naszym odczuciu lepszy. Że ma to, że ma tamto. Zamiast skupić się na powolnym kreowaniu ścieżki, dajemy się ponieść emocjom i szukamy sposobu na to, jak przyspieszyć naszą drogę. Jak powiedział Oesch, do sukcesu nie można dostać się windą. Dlatego starajmy się lepiej powoli i dokładnie iść do niego schodami, które sami zbudujemy. Nie da się inaczej.

7. "KIEDYŚ to choroba, która każe nam zabrać wszystkie nasze marzenia do grobu." – Tim Ferriss

Jeżeli człowiek będzie ciągle przekładał swoje marzenia, być może nigdy nie będzie miał szansy na zrealizowanie ich. Co wtedy? Nikt z nas nie wie, co będzie później. Nie wiemy, czy człowiek niespełniony będzie mógł czuć się szczęśliwy gdzieś tam, w innym świecie. A może lepiej już teraz zacząć dbać o marzenia i przeżyć życie z uśmiechem na buzi? Nie wolno odkładać wszystkiego na kiedyś! Może Was zaskoczymy, ale taki dzień tygodnia jak KIEDYŚ nie istnieje. Serio.

8. "Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni, jest ona na końcu Twojego ramienia." – Audrey Hepburn

Nie ma co pokładać nadziei w innych ludziach. Można poprosić kogoś o pomoc, jednak nikt nie będzie prowadził Was wiecznie przez życie, jak małego dzieciaka. Należy przede wszystkim ufać sobie, swoim możliwościom i swojej pasji. Właśnie dlatego uważamy, że warto przyjaźnić się ze sobą. I być dla siebie dobrym. Być dla siebie najlepszym przyjacielem. Bo gdy nadejdzie moment, że nie będzie już na kogo liczyć, zawsze będzie można liczyć na samego siebie.

9. "Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością, jeśli mamy odwagę je realizować." – Walt Disney

Nie wystarczy na głos powiedzieć, jakie jest nasze marzenie. Przecież to nie sprawi, że ono się spełni. Sorki, ale życie to nie złota rybka albo dżin z butelki. Jeśli marzenie jest ściśle sprecyzowane i odległe wcale nie oznacza przecież, że nigdy go nie spełnimy. Trzeba jednak odważnie zacząć dążyć w jego kierunku, by mogło się spełnić. By mu pomóc. Brak odwagi oddala od celu, więc trzeba tego unikać. Uwierzcie, czasami trzeba podejmować mało wygodne i bardzo odważne decyzje, by móc iść naprzód. Bez hardcorowych decyzji nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy dziś.

10. "Podążaj za tym, co Cię uszczęśliwia, a wszechświat otworzy Ci drzwi, nawet gdyby wydawało się, że wokół są same ściany." – Joseph Campbell

Kiedy czasem zaczynamy wątpić w obraną ścieżkę, przypominamy sobie, że przecież tylko w ten sposób można prawdziwie żyć. Robiąc coś, co jest naszą pasją i daje nam siłę do życia. Tylko podążając za pasją, można zdobywać szczyty. Robiąc coś wbrew sobie, grzebiemy największe marzenia. Nie ma co się bać ich spełniać, naprawdę! Nie ma co mówić, że i tak nie dacie rady. Trzeba robić to, co się kocha. Nie inaczej! Jeżeli będziecie zdeterminowani i pewni swojej pasji, wszechświat będzie usuwał Wam przeszkody spod nóg. Droga do sukcesu jest znacznie łatwiejsza, gdy robimy coś, co nas uszczęśliwia. Nie zapominajcie o tym nigdy, Kamraci!